Woody Allen

Woody Allen

Charismatický Woody Allen

Kdo je tento charismatický pán v letech, který má na svém kontě čtyři Oscary, a ve světě filmu se pohybuje více než 50 let? Pojďte se společně s námi seznámit s opravdovou ikonou filmového nebe – Woody Allenem.

Odkud pochází?

Jeden z nejznámějších současných amerických režisérů, scénáristů, ale i spisovatelů, se narodil již v předválečném roce 1935 v New Yorku do rodiny židovského původu. V dětství mluvil, jako celá jeho rodina, jazykem jidiš. Během studentských let vynikal ve sportech, zejména v basketballu a baseballu – profesionálním sportovcem se však nestal. Již v 16 letech získal první spisovatelskou práci jako pisatel vtipných příspěvků do novin. Již v 19 letech psal texty pro televizní komediální show.

Hvězda stoupá vysoko

Začal vystupovat jako stand-up komik a napsal oblíbenou televizní show Candid Camera, tedy Skrytá kamera. Jeho pozdější filmová tvorba představuje především komedie, s výraznými prvky parodie. Film Annie Hallová bývá označován za jeho nejlepší, právě za něj získal 4 Oscary. Jedná se o romantickou komedii. Pro jeho nejlepší filmy je typická jedna postavička – neurotický muž z velkoměsta, který by se neobešel bez svého psychiatra. Polyká tuny prášků na nervy.

Proč se dívat na jeho filmy?

Na rozdíl od amerických velkofilmů, kde se jen bezduše opakuje plytký děj a líbivé tvářičky, se u filmů Woodyho Allena pobavíte, ale i zamyslíte. Osoby jsou tak vykreslené, že se s nimi snadno ztotožníte.

Filmy Woodyho Allena:

- Casino Royale

- Banáni

- Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

- Annie Hallová

- Vicky Cristina Barcelona

- Wonder Wheel

Které filmy Woodyho Allena patří mezi vaše oblíbené?

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Další článek